KOmPonenty - Technologie - Automatizace

VÍCE NEŽ JEN KERAMIKA , VÁŠ PARTNER PRO CELÝ VÝROBNÍ PROCES

Technická keramika DOCERAM

NEJEN STŘEDÍCÍ TRNY A KOMPLETNÍ ELEKTRODY PRO NAVAŘOVÁNÍ MATIC ODPOROVÝM SVAŘOVÁNÍM.

Trny a čepy od DOCERAM jsou celokeramické, nedochází tedy k přenosu svařovacích proudů ani při poškození povrchu centrovacích trnů. 

KERAMICKÉ KOLIKY A DALŠÍ KERAMICKÉ DÍLY DLE POŽADAVKU ZÁKAZNÍKA.

Pokročilá keramika, také známá jako technická keramika je materiál který je na rozdíl od dekorativní a užitkové keramiky optimalizovaný pro technické aplikace. Vyznačuje se specifickými vlastnostmi, a to zejména tepelná odolnost , mechanickoá pevnost, otěruvzdornost a rozměrová stabilita. Tato vysoce výkonná keramika je vhodná  jako materiál pro vysoce namáhané součásti strojů, zařízení a vybavení. Například to jsou centrovací čepy, trysky, řezací nástroje a mnoho dalších aplikací. Obzvláště při středění dílů z vysokopevnostních ocelí dosahují keramické středící a naváděcí čepy výrazně vyšší životnosti nežli standartní čepy vyrobené z oceli.

DOCERAM je výrobce moderních komponent z oxidové a nitridové keramiky dle specifických požadavků zákazníka. Ve spolupráci se zákazníkem nabízí řešení v oblasti automobilového průmyslu, strojů pro textilní průmysl, konstrukce strojů a zařízení ať již jde o kusouvou nebo sériovou výrobu. V oblasti svařovací techniky firma DOCERAM nabízí jedinečný program normalizovaných keramických dílů pro centrování a polohování. DOCERAM poskytuje inovativní rešení na míru potřeb zákazníků, návrh probíhá metodou FEM (Finite Element Method) včetně výpočtu napětí ve struktuře kompozitního materiálu a následnou výrobu za použití high‑tech strojů. Toto má za následek optimální technické a ekonomické hodnoty konečného produktu. Společnost se zavázala k přísnému uplatňování požadavků na kvalitu a procesní normy DIN EN ISO 9001. Tato sestává mimo jiné z přísné vstupní kontroly keramických surovin, a měření tolerance v mikrometrech na 3D měřícím přístroji během celého výrobního procesu. DOCERAM působí již 12 let prostřednictvím dceřiné firmy DOCERAM Engineered Ceramics, Ltd. v Yixing Čína, díky čemuž je také předním dodavatel vodítek nití pro textilní stroje. A rovněž můžeme mimo cenově výhodných dílů pro textilní průmysl dodávat přesné díly pro strojírenství.

Společnost DOCERAM si je vědoma své enviromentální odpovědnosti. Používáním úsporných výrobních procesů, komplexní kontroly emisí a nakládání s odpady zajišťuje minimální dopady na životní prostředí v celé Moeschter GROUP.

 


Co vydrží keramika? Koukněte se i na druhou videoprezentaci.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit