KOmPonenty - Technologie - Automatizace

VÍCE NEŽ JEN KERAMIKA , VÁŠ PARTNER PRO CELÝ VÝROBNÍ PROCES

Technická keramika pro Automotive?

- centrovací kolíky

- polohovací kolíky

Proč zvolit polohovací a fixační kolíky vyrobené z  keramiky? Například proto, že vydrží až 40krát déle. Což jsem si ověřili v praktických aplikacích.

Prvky vyrobené z vysoce výkonné keramiky se používají v přípravcích pro stavbu automobilů na různých místech, včetně konstrukce karoserií. Důvodem je skutečnost, při svařování musí být jednotlivé díly umístěny přesně vůči sobě a i malé nepřesnosti mohou zhoršit kvalitu výsledného produktu.

Tpro tyto aplikace nabízíme centrovací a polohovací kolíky vyrobené z vysoce výkonné keramiky. Žhavé odstřiky, extrémně vysoké teploty a vysoké mechanické namáhání na ně mají mnohem menší dopad než na běžné čepy vyrobené z kalené oceli. Současně mají tyto keramické kolíky životnost až 40krát delší. Polohovací a upevňovací kolíky vyrobené z vysoce výkonné keramiky proto nemusí být nahrazovány tak často, zařízení lze provozovat s menším počtem přerušení a náklady na  údržbu jsou výrazně nižší. Keramické komponenty mohou být použity v automobilovém průmyslu také jako součást tváření kovů, vybavení a testování na jiných výrobních linkách.

polohovací trny centrovací kolíky v přípravku pro svařování